  • Electrolux ChillFlex Pro portabel luftkonditionering EXP34U338CW
    Denna produkt har ännu inte blivit bedömd.0
    Electrolux
    Kort om produkten
    CommittedElectrolux
    Leverantörens EcoVadis scoreLäs mer om EcoVadis
    exkl. moms
    Energiklass
    Teknisk specifikation
    • Portabel luftkonditionering
    • För rum på upp till 50 m2
    • Fjärrkontroll
    Se alla specifikationer
    Portabel AC - Läs mer här
    Det är viktigt att luftslang och fönsterkit monteras. Ett utrymme på 30 kvm behöver en AC med kapacitet om minst 2,1 kW eller mer. Räkna med 70W kyleffekt per kvm. Det är bättre att välja en AC med högre effekt.
    Läs mer
    Kapacitet
    Electrolux EXP34U338CW utformades för att kyla luft rum på upp till 50 m2. Den har en kylkapacitet på 3,4 kW.